Panorama Bieszczadów. Wierchy.

Nie zawsze jest czas, by wybrać się w wysokie góry. Dlatego mamy dziś dla Was propozycję na krótki „poobiedni” albo „pośniadaniowy” spacer na Wierchy – urocze miejsce w naszej gminie Solina. Stąd – jakby jedną nogą – będziecie już w wysokich Bieszczadach.

 

 

 

Start wycieczki na Wierchy

Spacer zaczynamy w Rybnem, niewielkiej wiosce nieopodal Wołkowyi. Dojedziecie tam jadąc z naszego ośrodka Bieszczadzką Pętlą w stronę Polańczyka. Na trasie, w Wołkowyi, skręcacie w lewo na Górzankę, a tam już za drogowskazem na Rybne. Dojazd zajmie wam około 8 minut.

 

Ścieżka na Wierchy. Źródło: mapa-turystyczna.pl

Wierchy zielonym szlakiem

 

Ścieżka na Wierchy oznaczona jest kolorem zielonym. Bez zawiłości, dość łatwą do pokonania trasą dojdziecie na miejsce w około godzinę. Po drodze będziecie mogli podziwiać urocze widoki, ale niespodzianka czeka na Was dopiero na końcu – piękna panorama Bieszczadów. Na miejscu można zrobić piknik.

 

Dla kogo?

 

Oczywiście dla wszystkich! Niemniej, jeśli szukasz wyzwania, to zobacz inną z naszych propozycji na blogu 😉 Ta trasa dobra jest na rozruszanie kości ;), odpoczynek po trudnej wędrówce dzień wcześniej, dla dzieci czy osób z niezbyt dobrą kondycją. Krótko ale widokowo.

Zielony szlak ciągnie się jeszcze dalej, do Myczkowa, gdzie można wstąpić do wyjątkowego Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków, z licznymi zbiorami pokazującego kulturę i tradycję dawnych mieszkańców naszego regionu. Trasa do Myczkowa to jednak dodatkowa godzina spaceru.

 

Zobacz także:

Którędy na Caryńską z dzieckiem?

W góry z dzieckiem – Rawki

Bon turystyczny