Odkryj tajemnice Bukowca i gminy Solina dzięki questom. Zagraj w grę terenową, zamiast bez planu włóczyć się po szlakach. Możesz skorzystać z proponowanych przez tutejszy Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki gier terenowych, tzw. questów. Odkrywają one zakamarki czterech bieszczadzkich wsi, w tym naszego Bukowca.

 

Fragment mapy gry terenowej Źródło: www.goksolina/bukowiec

Ciekawostki Bukowca

Quest w Bukowcu oprowadzi Cię po najciekawszych zakątkach miejscowości – zarówno po miejscach historycznych, jak i atrakcyjnych krajobrazowo.  Zabawa polega na przemierzaniu terenu  nieznakowaną trasą, czytając pisane wierszem wskazówki, rozwiązywać zagadki i „uzbierać literki”, które złożą się na końcowe hasło, prowadzące do „skarbu” – pamiątkowej pieczęci, którą można przybić na karcie questu.

 

 

 

 

 

Start questu

Wyprawę rozpoczynamy w Bukowcu, przy kościele (GPS 49.310159, 22.409140).

„Witaj u progu przygody, drogi wędrowcu.

Dowiesz się dzisiaj ciekawostek o Bukowcu.

Zabierz coś do picia, włóż buty na nogi

I ruszaj – przed Tobą dziś szmat drogi.”

Tak zaczyna się ta wędrówka.

 

Co dalej?

Ośrodek wypoczynkowy Połoniny

Na trasie gry napotkacie miejsca historyczne, jak m.in. starą chyżę czy przycerkiewną dzwonnicę, ale o walorach tej wędrówki decydują też piękne górskie krajobrazy. Poznacie najciekawsze szczyty Bukowca i rzekę płynącą przez wieś, a także dowiecie się o tradycyjnym lipcowym święcie.

O tym, gdzie zabawa się kończy, nie powiemy. Wytrwali dotrą na pewno po wskazówkach opisanych w treści gry.

 

 

Sposób na zwiedzanie

Gra terenowa w Bukowcu to nie jedyna tego typu propozycja w gminie Solina.

Do wyboru mamy jeszcze trzy inne questy:

  • Bóbrka historyczna i artystyczna
  • U źródeł i nad zalewem. Z Myczkowa do Polańczyka
  • Nad wodami bieszczadzkiej Atlantydy

Quest można dobrać do preferencji i kondycji uczestników. Jest to świetna opcja dla dzieci, które chętnie angażują się w poszukiwania skarbu.

W opisach gier znajdziesz długość trasy, charakter zagadek (np. kulturowy, historyczny czy przyrodniczy), orientacyjny czas trwania zabawy oraz informację o sposobie przemierzania szlaku.

Wszystkie questy zredagowane są tak, by z pomocą rymowanego tekstu poprowadzić gracza po najciekawszych miejscach okolicy. Opowiadając historię tutejszych mieszkańców, pokazują elementy przyrody oraz dziedzictwa kulturowego.

Celem każdej gry jest zebranie brakujących w pisanej wierszem treści gry liter, które na koniec utworzą hasło prowadzące do skarbu – pamiątkowej pieczęci.

Aby zagrać wystarczy zdobyć drukowaną ulotkę questu w Centrum Informacji Turystycznej w Polańczyku  lub pobrać ją strony www.goksolina.pl en w Bukowcu znajdziecie tutaj: http://goksolina.pl/bukowiec/. Jest też dostępna aplikacja na smartfony.

Jak zwykle, po wędrówce, zapraszamy do naszej restauracji na odżywczy posiłek.

Bon turystyczny